Už to vím!

Už to vím! – Rozvoj logického a matematického myšlení pro předškoláky

Pracovní listy hravou formou procvičují u dětí logické a předmatematické myšlení. Taktéž se tu děti seznamují s jednoduchými matematickými operacemi (číselná řada, sčítání a odčítání). Vše se ale děje na základě hravého dokreslování, spojování, škrtání a hledání logických souvislostí. Děti se tak učí nacházet vztahy mezi předměty, dozvídají se, co je to počet, číselná řada, a jak se váží jednotlivé číslice k počtu předmětů.

Recenze

V publikaci je zpracováno 60 očíslovaných pracovních listů – všechny v černobílém provedení vhodné k opakovanému kopírování s možností vybarvování. Každý list obsahuje srozumitelné zadání úkolu/ů. Jako maminka 4leté dcery a zároveň učitelka předškolních dětí mohu potvrdit, že tu najdete několik pracovních listů vhodných i pro mladší děti, ale více jsou listy určené svou obtížností pro předškolní děti připravující se na vstup do ZŠ. Ilustrace jsou dětskému oku líbivé.

Typ úkolů se občas opakuje (bludiště, hledání shodných obrázků v řádku), ale nelze snad ani vymyslet tolik různorodých. Plno pracovních listů si můžete i zařadit do jednotlivých tematických plánů (např. povolání, dopravní prostředky, ovoce, Velikonoce, zvířata, geometrické tvary).

Některé úkoly jsou jednoduché, některé i docela náročné vyžadující přemýšlení a znalosti (stopy zvířat, názvy dinosaurů, potřebné suroviny k upečení koláče nebo slovní had, který je postaven na principu slovního fotbalu).  Mezi ty jednodušší až středně obtížné úkoly patří pojmenovávání věcí na obrázku, vybarvování dle zadání, vytleskávání slabik, hledání rozdílů/stejných obrázků/rýmů, třídění do skupin, grafický záznam počtu předmětů, zakreslení směru pohybu, vyhledávání nesmyslů; určení, jaký předmět/věc je ve skutečnosti větší. Dokonce se zde objevuje jednoduché sčítání, odčítání a doplňování číselné řady i přiřazování co se z čeho vyrábí a určení, co je pro děti nebezpečné.

Publikací s pracovními listy mám více, tuto považuju za kvalitně zpracovanou, kde nic zásadního nechybí. Stejně jako učitelkám mateřských škol bych ji proto doporučila i rodičům předškoláků pro domácí opakování.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *