Moje mléčné zoubky – Motivační sešit plný aktivit

Moje mléčné zoubky

Moje mléčné zoubky – Motivační sešit plný aktivit

Toto je průvodce pro všechny malé ochránce mléčných zoubků. Děti v něm najdou spoustu úkolů a obrázků, které jim pomohou zuby poznat a chránit. Zábavnou formou přispívá k získávání základních návyků v péči o dutinu ústní.

Sešit obsahuje úkoly, omalovánky, důležité informace, motivační texty, rozvrh pro čištění zubů a jako odměnu i medaili k vystřihnutí. Je určený k rozvoji a podpoře péče o zdravý chrup nejmenších dětí.

 

Recenze

Většina rodičů vede děti od malička k tomu, aby o své zoubky pečovaly. Některé děti se na čištění těší, druhým nevadí, jiní ho berou jako povinnost a snaží se ho ošidit. Možná i sami rodiče někdy příliš nelpí na správnou péči o mléčný chrup – vždyť tyto zoubky vypadají a narostou místo nich zuby trvalé. Ne každý rodič ale ví, že stav mléčných zubů má významný podíl na další vývoj trvalého chrupu. A pokud děti nebudou mít vytvořené od malička základní návyky, bude daleko obtížnější je k tomu později přimět.

Jednou z možností, jak děti nenásilnou formou motivovat ke správné péči o zoubky, je získat o nich dostatek informací. V knihách i na internetu se dá najít dostatek pohádek, omalovánek, básniček o zubech i zubařích a pracovních listů o zdravém i nezdravém jídle. Ač mám dost metodických knih, kde jsou zpracované tematické plány, nikde jsem zatím nenarazila na takto ucelené téma zaměřující se na mléčný chrup.

V tomto motivačním sešitě se na 18 stránkách děti seznámí s vnější i vnitřní stavbou zubu, s počtem mléčných zubů; zjistí, jaký úkol mají jednotlivé zuby, jaké jídlo jim škodí a co jim hrozí, když se správně nečistí. Kromě toho na děti čekají nejrůznější úkoly jako spojování teček, přiřazování pomocí čar, vybarvování a počítání zubů, bakterií i plaku, obtahování tvarů, domalovávání a malování, bludiště, hledání rozdílů i předmětů na obrázku. V úkolech jsou navíc zakomponované otázky a nové poznatky. Jako maminku mě v sešitě moc potěšil: ROZVRH ČISTĚNÍ, který je vhodný zalaminovat a pověsit v koupelně či pokojíku.  Jakmile si děti vyčistí zuby, zaškrtnou si v tabulce, že úkol splnily. Tímto budou přirozeně motivované si čistit zuby 2 krát denně po celý týden. Další super nápad jsou zakreslené všechny MLÉČNÉ ZUBY, kdy vedle každého zubu je rámeček, kam může maminka zapisovat, kdy který zoubek narostl nebo vypadl.

Sešit bych doporučila všem rodičům malých dětí a učitelkám MŠ, které v sešitě najdou dostatek didaktických materiálů pro téma: Lidské tělo.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *