Záchranáři, do AKCE! – omalovánky

Záchranáři, do AKCE! - Záchranářské omalovánky

Záchranáři, do AKCE! – Záchranářské omalovánky

V městě vypukl požár! Všechny záchranné složky vyráží k hořícímu domu. Hasiči, lékaři i policisté mají spoustu práce.

Řekněte dětem, jaký má kdo úkol. Řešte s nimi otázky a vysvětlete jim, co se na obrázcích děje.

 

Recenze

Tenké omalovánky v klasickém formátu s celkem osmi obrázky určenými k vymalování. Dvoustrany obsahují po levé straně barevný obrázek a po pravé straně kresbu téhož obrázku. Na každé stránce v dolní části jsou vepsány otázky vztahující se k danému tématu. Nejvíce otázek se zaměřuje na hasiče a záchranku, nejméně pak na policii a záchranný systém jako celek.

Omalovánky se dají dobře využít v MŠ v rámci týdenního plánu: Integrovaný záchranný systém.  Vzhledem k detailnějším kresbám a těžším otázkám budou vhodnější pro 5-6 leté děti, pro 4 leté děti se mi zdají náročné.

Musím ocenit reálné kresby dopravních prostředků s mnoha detaily. Díky omalovánkám si tak děti osvojí vzhled záchranářských aut i oblečení záchranářů. Otázky v omalovánkách lze využít učitelkou v rámci společné diskuse a určitě díky nim dospělí vymyslí i další otázky, které v omalovánkách nejsou. Odpovědi na otázky jsou zpravidla jednoslovné, ale najdou se i takové, při nichž děti mají za úkol popsat konkrétní situaci. Na některé otázky jako například:  Jak hasiči zastaví oheň? nejsou potřeba  žádné specifické znalosti, ale u některých jako vyjmenování hasičské výbavy a nástrojů se už předpokládá jistá orientace v tématu. Věřím, že omalovánky najdou uplatnění jak ve školce, tak i doma a kromě rozvoje jemné motoriky napomohou k osvojení poznatků o integrovaném záchranném systému.

5/5 (1)

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *