Afrika – Vojta jede kolem světa – Cestovatelské omalovánky

Afrika-Vojta jede kolem světa

Afrika: Vojta jede kolem světa – Cestovatelské omalovánky

Mladý cestovatel Vojta vyráží do světa. Tentokrát do Afriky. Na své cestě přes kontinent navštíví 15 zemí. Cestuj s ním a vymaluj obrázky dle předloh. Odpovídej na otázky a splň jeho úkoly.

V sérii Vojta jede do světa děti nahlédnou bohatství a rozmanitost jednotlivých světadílů. Kresby doplňují informace a otázky, které slouží k rozvíjení povědomí o světě jako takovém.

 

Recenze

Vzdělávací omalovánky ve formátu A4, které skutečně stojí za to mít doma / ve školce / ve škole. V omalovánkách se listuje podobně jako v kalendáři, nahoře je umístěna barevná předloha a pod ní její kresba. Kromě Afriky v roce 2021 vyjdou i další cestovatelské omalovánky (Evropa, Severní Amerika) a už teď se těším, až na trhu budou k dispozici všechny světadíly, abych mohla mít jejich kompletní sbírku.

Na začátku omalovánek nalezneme nakreslenou mapu Afriky rozdělenou na jednotlivé státy. Vybarvené, očíslované a pojmenované jsou ty, kterým se omalovánky věnují. Díky tomu (nejen) děti zjistí, jaké různé státy se v Africe nachází, kde přesně leží a prostřednictvím otázek a informací u jednotlivých států se dozví i mnoho nových poznatků.

Omalovánky jsou určené pro děti od 5 let, což považuji věkově za přiměřené, a to jak z důvodu náročnosti při vybarvování, tak informací a úkolů vyskytující se uvnitř.  Věřím, že omalovánky najdou uplatnění  i na 1. stupni ZŠ v rámci výuky.

U každé země je vepsáno 4 – 6 bodů sestávající z otázek/úkolů/nových poznatků o daném státu, kdy pro bližší představu uvádím jejich rozmanitost. Děti mají za úkol v barevné předloze vyhledat (Který tvor na obrázku do pralesa nepatří?), spočítat (Kolik krokodýlů plave na obrázku?), zkusit (zakřičet jako lev, udělat si oblečení z deky nebo šátku), odpovědět na otázky z obrázku (Proč je chlapeček přivázaný za nohu?) nebo na otázky vycházející z tématu (Umíš taky chytat ryby? S čím si hraješ ty při koupání?) a kromě toho se u každého státu dozví vždy jednu novou informaci (Etiopie = nejchudší země světa, Ghana – pěstování kakaa). Pokud přeci jen narazíte v omalovánkách na otázku, na kterou neznáte odpověď, bohužel správné odpovědi zde nenajdete, ale nemyslím si, že jsou natolik těžké, že by si s nimi dospělý nevěděl rady.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *