Kamarádi z hájenky

Kamarádi z hájenky

Kamarádi z hájenky – Hry a aktivity pro rozvoj pohybových schopností předškolních dětí

Soubor krátkých příběhů je rozdělený podle ročních období. Hlavní hrdinové, malý Tonda a jeho jezevčík Aram, provázejí děti celým rokem a přibližují jim dění v lese a jeho blízkém okolí.
Ke každé kapitole autorka připravila několik činností zaměřených především na rozvoj pohybových aktivit. Činnosti a aktivity cílí hlavně na mateřské školy, najdou však využití i ve školních družinách a dětských skupinách. Jednotlivé příběhy mohou pedagogům posloužit jako motivace k dalším aktivitám, lze je ale využít i k relaxaci.

 

Recenze

Kniha je o malém chlapci z hájovny, jeho rodině a psím kamarádu, kdy prostřednictvím krátkých pohádek s Tondou děti prožívají nejrůznější celoroční zážitky. Oceňuji soubor pohádek, které lze využít v průběhu celého školního roku při probírání jednotlivých týdenních plánů, tak i při relaxaci před spaním. Pohádky jsou pro děti přiměřeně dlouhé, doplněné krásnou černobílou ilustrací, kterou lze okopírovat a využít ji například jako omalovánky. Vždy za každou pohádkou následuje jedna říkanka (někdy s melodizací na známou lidovou píseň) určená k pohybovému ztvárnění. Z některých pohádek navíc plyne malé ponaučení.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *