Barevné pohádky a hříčky

Barevné pohádky a hříčky

Barevné pohádky a hříčky

Knížka prostřednictvím souboru původních pohádek doprovázených množstvím otázek, úkolů a nápadů na činnosti seznamuje předškolní děti či čerstvé školáky se světem barev. Vedle procvičení znalosti o barvách ve světě kolem nás úkoly hravou formou podporují soustředění, grafomotorické dovednosti, rozvoj mluvního projevu a rozvoj tvořivosti. Originální a zábavné příběhy, aktivity k rozvoji osobnosti a dovedností dětí ocení pedagogové i rodiče, kteří hledají inspiraci.

 

Recenze

Ač kniha není přímo výtvarná, uchvátila mě svým nápadem o barvách. Na každou barvu (bílá, černá, šedá, červená, fialová, hnědá, světle a tmavě modrá, oranžová, růžová, stříbrná, světle a tmavě zelená, zlatá, žlutá, duhová) jsou vytvořené pohádky. Každá barva je v pohádce spjatá s předmětem, věcí, jevem či zvířetem typické pro danou barvu. Černá barva vypráví pohádku o tmě, šedá o myšce, černá o jahůdkách, fialová o modřinách, modrá o vodě apod. Ihned za pohádkou následuje porozumění textu (viz níže). Dále informace, kde najdeme říkanku, hádanku vztahující se k dané barvě. Poté pracuje s konkrétní barvou (již nenavazující na text pohádky)-např. u bílé barvy se autorka ptá, co na černobílém obrázku není ve skutečnosti bílé, u červené barvy je vybarvená všechna zelenina červeně a úkolem je poznat, která zelenina je vybarvena správně atd.  Nalezneme zde tvůrčí nebo pohybový nápad, který též souvisí s danou barvou.

Kniha je velmi systematicky a podrobně napsána a mohu říct, že po podrobnějším procházení knihy je velmi pečlivě zpracovaná obsahujíc dostatek aktivit, her, říkanek pro perfektní procvičení dané barvy hravou formou.  Mě se určitě stane velkým pomocníkem v praxi u předškolních dětí.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *