U nás na statku – Zvířátkové omalovánky

U nás na statku

U nás na statku – Zvířátkové omalovánky

Na statku žijí různá zvířata. U boudy štěká pejsek, ve stáji odpočívá kůň, na louce se pase kráva. A mnohá další.

Řekněte dětem, jak se jmenují jejich mláďata, co rádi mlsají a čím jsou užitečná. A samozřejmě je všechny vymalujte.

 

Recenze

Ač jsou zvířátkové omalovánky určené pro děti od 4 let, na některé otázky by zvládly odpovědět i 3leté děti, ale černobílé kresby by vzhledem k jejich velikosti ještě vybarvit nedovedly. Omalovánky obsahují celkem 16 obrázků, kdy 8 obrázků = kreseb je určeno k vymalování a 8 slouží jako obrazová předloha.

Omalovánky lze nabídnout dětem při volném kreslení v rámci tematického plánu: Domácí a hospodářská zvířata.  Zvířecí zastoupení v omalovánkách mají: pes, kůň, kočka, králík, slepice, prase, ovce, kráva. Pro 4 leté děti se jedná o dostačující počet zvířat. Pro starší bych omalovánky rozšířila o další hospodářská zvířata jako krocan, husa, kachny, koza, perlička apod.

Kresby sice zcela nekopírují skutečnost, ale zvířata mají základní znaky, vlivem kterých je nelze zaměnit s jiným druhem. Jako přidaná hodnota omalovánek jsou otázky a úkoly vztahující se ke konkrétním zvířatům. Otázky jsou jednoduché, dá se na ně zpravidla odpovědět jedním slovem. Ale najdeme i otázky rozvíjející mluvní projev a myšlení.  Otázky u konkrétních zvířat lze pak aplikovat i u ostatních zvířat – např. jaké zvuky vydává prase, lze přizpůsobit i pro ostatní druhy, stejně tak se můžeme doptat u všech druhů na název samice, samce, mláďat, potravu i jejich užitečnost.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *