Proč drak sežral rytíře – Pracovní listy k pohádkové knize

Proč drak sežral rytíře?

Proč drak sežral rytíře? – Pracovní listy k pohádkové knize O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti

Karel a Kája jsou kamarádi, kteří stejně jako ty četli pohádkovou knížku O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti. Bohužel si ji již moc nepamatují, a tak potřebují tvojí pomoc, aby si vzpomněli. Pomůžeš jim? Projdi s nimi všechny úkoly v pracovním listě a možná i ty zjistíš, proč drak sežral rytíře a další zajímavé věci. Karel a Kája tě budou na každém kroku provázet.

Listy jsou určené pro děti od 4 do 8 let.

 

Recenze

Tenounká knížečka tvořící neodmyslitelnou součást knihy: O princeznách, dracích, lidech a podobné havěti. Jedná se o otázky/úkoly vztahující se k přečteným pohádkám. Je proto logické, že pracovní listy si nemá smysl pořizovat, pokud byste nevlastnili i pohádkovou knihu. Recenzi na ni naleznete ZDE.

Pokud byste četli jednu pohádku denně (věřím však, že jich díky délce zvládnete i víc), nejpozději za týden máte knihu přečtenou. A to je doba, kdy mají děti všechny pohádky ještě v živé paměti. A abychom si my dospělí ověřili, jak nás děti při četbě poslouchaly, vytvořila autorka tyto pracovní listy skládající se z 13 úkolů vedoucí k porozumění textu a tím dodala knížce ještě o hodnotu navíc. Svou náročností skutečně odpovídají pro danou věkovou skupinu. Navíc byly úkoly v praxi vyzkoušené dětmi doma i v mateřských školách.

Pracovní listy však nevytahujte dřív, než přečtete celou pohádkovou knihu, protože úlohy nejsou situované tak, že by se věnovaly konkrétní pohádce, ale nutí děti se zamýšlet nad všemi pohádkami najednou. Mezi úkoly najdete například otázky ptající se, zda byla v knížce nějaká pohádka o čertech, přiřazování ilustrací ke konkrétním pohádkám, opakování vět zabarveným hlasem dle typu postavy, převyprávění pohádky, vymýšlení vlastní pohádky, pantomima pohádkových postav.

Nevím, zda to byl záměr či nikoliv, ale název: Proč drak sežral rytíře? vychází z pohádky, která jako jediná nemá šťastný konec, za to z ní plyne obrovské ponaučení jako ostatně ze všech.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *