Umíš to taky? Každodenní činnosti

Umíš to taky? Každodenní činnosti: Omalovánky s medailí

Dinosauři děti pomohou naučit každodenní aktivity/návyky. Pěkně pozdravit, poděkovat, mýt si ruce, čistit si zoubky, oblékat se a další.

Vysvětlete dětem, že kdo toto vše umí, je prostě frajer. A kdo umí všechno jako tihle šikulové, zaslouží si medaili.

Umíš to taky? Každodenní činnosti

Recenze

V úvodní části najdeme stručné objasnění, o čem omalovánky jsou a jak by se měly používat. Omalovánky mají typickou strukturu: na jedné straně se nachází barevný obrázek a na druhé straně kresba.  Na levé straně je pod obrázkem vepsaná otázka, např.: „Zvládneš si ustlat svůj pelíšek? /Čistíš si taky zoubky každý den?“ a na pravé straně se nachází odpověď, kterou by děti měly zvládnout uskutečnit. – „Postýlku si ustýlám sám! / Čistím si je ráno i večer.“

Každodenní činnosti předvádí dinosauři (ustlání, oblékání, samostatné stolování, čištění zubů, mytí rukou, kouzelná slovíčka, uklízení hraček), děti mají za úkol danou činnost předvést a po splnění si omalovánku vybarvit a zaškrtnout čtvereček, že mají splněno. Za všechny splněné aktivity čeká na děti barevná medaile. Ta je umístěna na zadní straně obálky, což je vhodně zvoleno z důvodu pevnějšího materiálu. Pokud byste ale medaili chtěli použít pro víc dětí v rodině nebo ve školce, nastal by menší problém – museli byste sáhnout po barevné kopírce anebo medaili překreslit. A právě z tohoto důvodu bych možná stejnou medaili viděla v omalovánkách ještě jednou a to ve formě omalovánek.

Přiznávám se, že nejsem moc velkým příznivcem neexistujících tvorů převtělených do dětí, ale zase chápu, že omalovánky jsou určené dětem a pro ně jsou dinosauři zajímavější než obyčejný kluk či holka vykonávající sebeobslužné činnosti.

Omalovánky se mi zdají na toto téma tenčí, na druhou stranu mě nenapadá nic zásadního, co by v nich bylo opomenuto. Omalovánky bych doporučila dětem před nástupem do MŠ, kde už je potřeba tyto návyky mít relativně zvládnuté. Šikovná maminka nebo učitelka dokáže vymyslet s omalovánkami určitě i další aktivity – může například dinosaury zmenšit na kartičky a ty věšet na určité místo, když děti danou činnost v průběhu dne vykonají nebo naopak pokud na nějaké činnosti zapomínají. Určitě se jedná o dobrý nápad, který by možná stál i za rozšíření o další aktivity pro starší děti, které tyto základní každodenní činnosti už zvládají.

5/5 (2)

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *