Pohádkové tvoření

Pohádkové tvoření

Pohádkové tvoření

Knížka předkládá 52 originálních pohádek doprovázených výtvarnými projekty. Výtvarné inspirace zahrnují kresbu, malbu, prostorovou práci s papírem, s textilem a přírodninami. Materiály jsou dostupné, cenově nenáročné, v případě složitějších nápadů je vždy uveden tip pro jednodušší verzi (pro menší děti). Spojení motivačního příběhu se zajímavými výtvarnými nápady ocení pedagogové dětí předškolního a mladšího školního věku, vychovatelé a rodiče.

 

Recenze

U každého námětu je uveden věk, který značí dolní věkovou hranici, neboť vyžaduje určité dovednosti. Minimální věková hranice se pohybuje od 3 do 6 let. Náměty lze však uplatňovat i s dětmi mladšího i staršího školního věku. Náměty lze stihnout za 45-60 min. Materiály použité v knize jsou běžně dostupné ve školkách, školách nebo domácnosti. Pohádky uvedené u námětu slouží jako motivace před samotnou výtvarnou tvorbou. Lze ji však využít i na konci činnosti. Pohádky jsou veselé ze života maminek, tatínků, dětí, zvířat i předmětů (židle, klobouky). Kniha je v barevném provedení doplněná o reálnou fotodokumentaci dětských prací.

Výtvarné nápady jsou dle mého názoru pestré obsahující prostorovou tvorbu, kašírování, koláže, body art, asambláže, práci s fotografiemi a další.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *