Květiny a stromečky z korálků

Květiny a stromečky z korálků

Květiny a stromečky z korálků

Tato kniha byla první v České republice, která se věnovala výrobě květin a stromečků z korálků… a stále je nejprodávanější. Naučí vás vytvářet z malých skleněných korálků za pomoci jen několika málo pomůcek květiny a stromečky, které vypadají téměř jako živé. Pokud jste navíc, stejně jako autorka, vyznavači Feng-shui, vaše výtvory se perfektně hodí do domácnosti – v kteroukoli roční dobu můžete mít byt ozdobený květinami, které sice nejsou živé (takže ani nezvadnou), ale nejsou ani sušené, proto nevytvářejí negativní energii.

Při pohledu na fotografie se může zdát, že jde o velice náročnou techniku, opak je ovšem pravdou. Ty nejjednodušší květiny zvládne udělat opravdu každý. Navíc je kniha rozdělena do kapitol podle technik, od nejjednodušší až po nejsložitější, u jednotlivých výrobků je označena i náročnost. Na začátku knihy jsou zařazeny jednoduché výrobky, které vám pomohou si korálky a práci s nimi „osahat“, na jejím konci najdete opravdové „perličky“, ty nejtěžší techniky určené pro opravdové odborníky a odbornice. Přehledná tabulka v úvodu knihy vám pomůže zorientovat se v použitých technikách.

 

Recenze

Celá kniha je v barevném provedení doplněná o krásné fotografie výrobků. Na počátku knihy nechybí seznam potřebných pomůcek; seznam výrobků s použitou technikou, na jaké straně je naleznete a náročnost značená x, xx, xxx.

Oceňuji především přehlednost. Kniha Vás seznámí s technikou, kde v bodech slovně popisuje její postup . Nad výkladem techniky je zobrazený postup formou kresby i fotografické ukázky. Následují stránky výrobků vytvořené danou technikou. Poté je uveřejněna další technika se slovním, obrazovým postupem a k ní jsou přiřazené další výrobky. U každé konkrétní květiny (stromečku) jsou  napsány potřeby (oceňuji uvedení průměru drátku), nechybí podrobný a i pro laiky pochopitelný postup. Díky fotografiím víte, jak daný výrobek má vypadat.

Vyráběné květiny a stromečky z korálků opravdu vypadají věrohodně, jsou do detailů propracované a hodí se jako dekorace do bytů.

Obsah

 • OČKOVÁ TECHNIKA (zlatý déšť, protěž, hyacint, odkvetlá pampeliška)
 • ŽEBŘÍČKOVÁ TECHNIKA (kapradí, vřes, stromeček, hruška, mimóza, smrček, hroznové víno, vistárie)
 • RŮŽIČKOVÁ TECHNIKA (rozkvetlá třešeň, kytičky v květináči, sasanky)
 • TECHNIKA DVOJITÉHO OČKA (levandule, větvička mimózy, gerbera)
 • TECHNIKA NÁVRATU (fialka, obilí)
 • TECHNIKA SPOJENÝCH OČEK (antúrie, růže , ostružina)
 • SLOUPKOVÁ TECHNIKA (penízky. jmelí, kytička, tulipán, kosatec, frézie, duhovnice, růže II, pivoňka, vánoční hvězda I, koniklec, krokus, vánoční hvězda II, vánoční kaktus, orchidea,jehličková technika, fuchsie, kroucená technika, vrba)
 • YPSILONKOVÁ TECHNIKA (narcis, hořec)
 • TECHNIKA SKLUZU (brambořík, lilie)
 • ZAPLÉTANÁ TECHNIKA (kala, palma, břečťan a planá růže)
 • PAVUČINKOVÁ TECHNIKA (leknín, svlačec, slunečnice, kukuřice)
 • INSPIRACE (velikonoční, vánoční, svatební)
Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *