Dekorace z papíru KUSUDAMA

Dekorace z papíru KUSUDAMA

Dekorace z papíru KUSUDAMA

KUSUDAMA, zábavné japonské skládání papíru. Kniha vám představí techniku jednoho z mnoha druhů origami. Naučíte se poskládat z papíru krásné květinové koule nebo z jednotlivých kvítků vyrobíte kytičku, dekoraci do bytu, výzdobu na sváteční stůl, šperky či roztomilou postavičku. KUSUDAMA může sloužit jako výzdoba i pro různé významné životní události, jako je svatba, narozeniny, dětská párty nebo jmeniny.

Tato kniha je určena nejen pro dospělé, kteří rádi tvoří, ale i pro všechny šikovné děti. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušenější „tvořílky”, které baví detailní a trpělivá práce s papírem. Kapitoly jsou řazeny podle jednotlivých technik a jejich obtížnosti, od nejjednodušší po složitější. Jakmile si daný postup osvojíte, je možné vytvořit výrobek dle vlastní fantazie. Detailně rozvedené návody vás povedou krok za krokem a umožní vám proměnit papír v krásné tvary KUSUDAMA. Budete sami překvapeni, co vše dokážete z papíru vytvořit. Hotové výrobky vypadají originálně i z reklamních letáků, novinového papíru nebo třeba jen ze sáčků od čajů. Velkou část knihy tvoří bohatá galerie výtvorů, ve které najdete spoustu různých skládanek technikou KUSUDAMA, které vás budou inspirovat pro vaši tvorbu.

 

Recenze

Kniha je velmi bohatá na barevné fotografie, které zpočátku reflektují postup technik a následně dokumentují jednotlivé hotové výrobky.  Kniha celkem obsahuje 108 stran. V úvodu knihy se dozvíte informace o origamech – jejich původu, druzích (tradiční, moderní, pohyblivé, modulární, mokré), o KUSUDAMĚ -japonská květinová koule. Nechybí přehled potřebných pomůcek pro práci. Kniha seznamuje se třemi technikami pro výrobu Kusudamy – jednoduchou, složitější a specifickou (stromeček). Z těchto tří technik lze vytvořit všechny výrobky zveřejněné v knize.  

Autorka vytvořila ze složitější techniky sérii postaviček, kdy u každé z nich najdete informaci, jak velké a barevné čtverce na jejich výrobu budete potřebovat  a díky fotografiím zjistíte, jak jednotlivé čtverce sešít do požadovaného tvaru. V knize je uveřejněn návod na kominíčka, vodníka, bílou paní, čarodějnici, Mikuláše, čerta a anděla, panenky, šaška a královnu.

Zbytek knihy obsahuje galerii obrázků vytvořených z papírových kytiček, které Vás inspirují pro všechna roční období,  na Valentýna, Velikonoce, Advent, Vánoce, výrobky ke Dni matek, Dni dětí. V neposlední řadě autorka vytvořila dekorace do interiérů v podobě stromů a bonsají.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *