Krabička

Krabička

V lese se najednou objevila krabička. Na jedné straně má dvě dírky a nikdo neví, jak se tam ocitla. Všechna zvířátka přemýšlejí o tom, proč se objevila právě v lese, nikdo ale nezná odpověď. Jedno je ale jisté: ať je tam kdokoli nebo cokoli, rozhodně nechce z krabičky ven.
Půvabná knížka o tom, že na světě nejvíc potřebujeme kamarády, osloví děti od pěti let.


Recenze

TO NEJCENNĚJŠÍ, CO MŮŽEME MÍT, TO NEJLEPŠÍ, ČÍM MŮŽEME BÝT…KAMARÁD  – touto větou končí nedlouhá knížka určená pro děti od 5 let.  Díky celostránkovým ilustracím, nedlouhému příběhu (pár vět na každé dvoustraně) bych se ji vůbec nebála nabídnout i mladším dětem.

Nádherné něžné realistické ilustrace, které skvěle popisují děj. Děti z nich mohou pojmenovávat zvířata, hmyz, květiny, předměty.  Autorka pracuje hojně s přímou řečí, krátkými větami, které vyvolávají napětí. Důležitá slova jsou zvýrazněna větší velikostí písma.

I když je příběh jednoduchý, má hloubku. Při čtení mi v jednom okamžiku naskočila i husí kůže. Líbí se mi práce s napětím, co se v krabičce ukrývá – díky tomu děti hltají každé slovo až do konce. A ještě víc se mi líbí, jak jsou zvířátka trpělivá, snaží vymýšlet všemožné nápady, aby se skrytý přítel nebál vyjít z krabice ven a zároveň i přemýšlí, proč se bojí ven.  Netlačí na něj, nenaléhají, dávají mu prostor i čas. Opatrují krabičku. A i když plno nápadů nefunguje, zvířátka neztrácí naději a zkouší to dál. Knížka tak učí děti hodnotám jako TRĚLIVOSTI, LASKAVOSTI, POROZUMNĚNÍ a hlavně PŘÁTELSTVÍ.

A o čemže je děj? Zvířátka v lese najdou papírovou krabici se dvěma dírami. Tím, že se krabička zachvěla, zvířátka poznala, že uvnitř někdo je. Začali ho přemlouvat, ať vyleze ven, ale z krabičky se ozvalo: „NEEEE“. Zvířátka začala přemýšlet, proč nechce ven a zároveň vymýšlet, čím schovaného přítele potěšit, aby z krabice vylezl – zpívali mu, udělali mu piknik, prostrčili mu dovnitř pár oříšků – NIC. A až když schovali krabičku před deštěm, tak se krabička otevřela a ukázalo se zvířátko, které jim poděkovalo za jejich trpělivost.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *