Já jsem takový a ty jsi makový

Já jsem takový a ty jsi makový

Já jsem takový a ty jsi makový: Inspirace a náměty pro mateřské školy

Také řešíte na začátku každého nového školního roku ve Vaší mateřské škole nesoulady mezi dětmi? Nakonec si na sebe zvyknou, ale chce to pevné nervy a velkou trpělivost Vašich pedagogů. Aby toto období bylo v září co nejkratší a aby ke konfliktům mezi dětmi kvůli jejich jinakosti docházelo i po zbytek roku co nejméně, připravili jsme pro Vás novou publikaci, která pomůžeme Vašim pedagogům vést děti k toleranci a ohleduplnosti vůči druhému.

Obsahem knihy určené zejména pedagogům mateřských škol jsou tři tematické bloky zaměřené na hravé poznávání a přijímání odlišností mezi lidmi, ať už se jedná o odlišnosti fyzické, psychické nebo kulturní povahy. Děti jsou vedeny ke vnímání rozdílů jako něčeho, co nás obohacuje, k radosti z objevování různorodosti. V pestrých tvořivých aktivitách orientovaných k rozvoji tolerance se děti učí, že odlišnosti je třeba znát a respektovat, a ne je popírat.

Tolerance, různorodost, individualita, odlišnost, poznávání sebe i druhých, vzájemný respekt – to jsou asi hlavní pojmy, jimiž můžeme vystihnout obsah publikace plné rozvíjejících, tvořivých, originálních a zábavných aktivit pro práci s dětmi.

 

Recenze

Kniha v měkké vazbě ve formátu A4 na 112 stranách představuje 3 tematické bloky od různých autorek. Knihu zmiňuji zde proto, že jsem jednou z autorek knihy. V knize naleznete výtvarný projekt: “To jsem já-to jsme my” s 11 podrobně zpracovanými výtvarnými náměty, které jsou taktéž jednotlivě zveřejněny na těchto stránkách v kategorii: Výtvarné náměty – podzim.

Záměrem tématické bloku: To jsem já-to jsme my  je různorodé ztvárnění postavy člověka a jeho částí prostřednictvím výtvarných činností. Výtvarné náměty vycházejí jednak ze zobrazení celé postavy (To jsem já, Ať jsi holka, nebo kluk uděláme spolu kruh, Děti v pohybu), zobrazení hlavy (Já a můj kamarád, Já čtyřikrát jinak, Každý jsme jiný), rukou (Každá ručka má prstíky), nohou (Kam nás stopy zavedou), i s toho, co jedince proměňuje a vytváří z něj někoho trochu jiného (Účesy a jejich proměny, Šaty dělají člověka, Oblékání tváře).

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *