Hon na vajíčka

  • Výtvarný záměr: kombinovat barevné proužky, hrát si s kontrasty a harmonií barev
  • Výtvarná technika (postup): práce s papírem
  • Pomůcky: škála barevných papírů, nůžky, lepidla v tubě, tužky, kancelářské papíry formátu A5, čtvrtky formátu A5, ubrus
 

Motivace a hra

  • Pohybová hra: Na vajíčka – Děti (vajíčka) se kutálejí po herně a dávají pozor, aby se s nikým nesrazila. Rozbitá vajíčka vypadávají ze hry.
  • Seznámení s aktivitou: Hon na vajíčka – Velikonoční zajíček, symbol Velikonoc, naděluje čokoládová vajíčka, která poschovává různě po domě a zahradě. Děti vajíčka hledají a své úlovky ihned smlsají. A my pro zajíčka vyrobíme barevná vajíčka, která pak pro nás schová.

Realizace výtvarné činnosti

Barevné papíry A4 rozstřihneme na formáty A5, které pak děti nebo učitelka stříhá na proužky. Při velkém počtu dětí je dobré mít přibližně 10 odstínů barevných proužků, a to od každého 2-3 kusy papírů formátu A4. Na kancelářský papír formátu A5 položený na výšku děti postupně lepí jednotlivé proužky. Mohou si vybrat pouze pár odstínů anebo vytvářet velmi pestrobarevnou kombinaci barev. Lepidlem potírají vždy daný proužek a lepí. Jediným pravidlem je se snažit o to, aby mezi proužky nevznikaly bílé mezery (ač i při mezerách vzniká zajímavý dekor). Po pokrytí celého formátu si děti papír otočí na druhou stranu, kam si tužkou nakreslí větší vajíčko, vystřihnou ho a nalepí na čtvrtku A5.

Závěr

  • Zraková hra: Hon na vajíčka – Učitelka (zajíček) poschovává po třídě dětské výtvory a děti hledají své vajíčko. Obměnou může být i to, že vajíčka neschovává učitelka, ale děti, které si vezmou cizí výtvor a ten ukryjí.
Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

1 názor na “Hon na vajíčka”

  1. Pingback: Velikonoce | Výtvarná výchova

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *