Výtvarné práce s pohádkami

výtvarné práce s pohádkami

Výtvarné práce s pohádkami – 52 jednoduchých návodů s krátkými pohádkami

Kniha obsahuje 52 výtvarných nápadů – na každý týden v roce jeden – doprovázených krátkými pohádkami pro završení hezkého pocitu z vyrobeného dílka. Pohádky lze využít také jako motivaci na začátku práce.
Kromě kresby a malby, ozvláštněných nápaditými prvky, tu najdeme prostorovou práci s papírem, koláž, práci s textilem, se sádrou a s přírodninami, mozaiku, výrobu ozdob, dekorací a drobných dárků apod. U každého návodu je upřesněn věk, od něhož ho lze využít, potřebný materiál, podrobný popis postupu a zajímavé tipy na zpracování nebo na obměny. Práce obvykle zaberou 45-60 minut, což je čas, po který dítě dokáže udržet pozornost.
Všechny náměty zpracovaly děti ve výtvarné dílně autorky a jejich práce knihu ilustrují. Autorka malým tvůrcům vždy předloží téma a vysvětlí techniku zpracování, klade však důraz na samostatnou nápaditou práci.

 

Recenze

Nejvíce mě kniha zaujala svými pohádkami, které jsou pro mě originální a slouží jako krásná motivace k výtvarným nápadům. Jsou přiměřeně dlouhé (1 strana formátu A5), takže děti při nich neztratí pozornost. Mě konkrétně výtvarné tvoření moc nezaujalo, protože mám poměrně dost vysoké požadavky na jedinečnost zpracování. Nicméně pohádky budu v budoucnu určitě hojně využívat jako motivaci před výtvarnou činností.  Z 52 pohádek, které jsou poučné, zábavné vždy na jiné téma, lze vždy vybrat tu, která padne zrovna na vaše výtvarné téma.

Zde uvádím názvy některých pohádek: Autoportrét, Kouzelný květináč, Malovaná vajíčka, Slunce, měsíc a pampelišky, Otisk ruky, Sbírka motýlů, O rybce cestovatelce, Popelčina mozaika, Noemova zvířátka aj. Převažují pohádky o zvířátkách, ale nechybí ani pohádky týkající se svátků (Velikonoce, Vánoce, Čer a anděl).

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *