Kreslení zvířat

Kreslení zvířat – Kompletní průvodce pro začátečníky 

Máme rádi zvířata …a učíme se je kreslit! Kreslení zvířat by mělo být považováno za součást všeobecného vzdělání každého z nás. Zvířata kreslíme celý život – ve školce, ve škole, pro zábavu, v rámci vlastní umělecké tvorby, svým dětem, svým vnoučatům… Průvodce Kreslení zvířat proto nesmí chybět v žádné knihovně.

V této obsáhlé knize najdete desítky návodů na kreslení zvířat krok za krokem ideálních pro začínající umělce. Naučíte se kreslit různé druhy zvířat od věrných portrétů domácích mazlíčků po kresby divokých zvířat ze zoo a safari. Proniknete do základů kreslení a technik pro ztvárnění realistických textur, jako je kožešina, peří, vousky, hříva a chlupy. Naučíte se nakreslit prostorový objekt, stínovat, vytvořit kompozici a zvládnout perspektivu – a to vše s cílem zachytit skutečnou podobu zvířat tužkou a dalšími technikami.

Nechybí ani část věnovaná kreslení komiksových zvířecích postaviček a také kreslení fantazijních mytologických příšer. Uvnitř knihy navíc najdete odkaz ke stažení speciální kapitoly, díky které si můžete vyzkoušet kreslení zvířat pastelkami.

kreslení zvířat

Recenze

Kniha je určena pro začínající kreslíře zvířat. Pokud patříte již mezi pokročilejší umělce, kniha pro Vás nejspíše až tak vhodná nebude.  Jedná se o velkou knihu přesahující formát A4 v černobílém zpracování s množstvím kresebných obrázků zvířat.

Kniha učí čtenáře jak stínovat včetně valérů (světelné odstupňování jedné barvy), jak pomocí jednoduchých geometrických tvarů načrtnout tvar veškerých zvířat. Líbí se mi kresebná i popisná ukázka zvířecích textur (jak tužkou nakreslit krátkou srst, srst se vzorem, dlouhou/vlnitou/kudrnatou/hrubou/jemnou srst, vrásčitou kůži, kůži plazů, peří, šupiny, vousy a čenich zvířat). Publikace ukazuje jak skicováním zachytit proporce zvířat. Někdy se jedná o zachycení celého těla, jindy pouze jejich portrétu.  Nechybí ukázka, jak si rozvrhnout papír pomocí mřížky pro kreslení podle fotografie i pro kreslení naživo (např. v zoo).

Kniha je přehledně členěna do kapitol. Divoká zvířata, mazlíčci (zde se jedná spíše o skici jednotlivých zvířat pro zachycení jejich tvaru, nikoliv o detailní stínování srsti). Psům a kočkám jsou věnované samostatné kapitoly. V nich se již objevuje anatomie zvířete, postupná kresba jednotlivých částí (oka, tlapek, profilů hlavy jednotlivých plemen, různých srstí), ale při kresbě jednotlivých plemen se opět jedná pouze o skici. Stínování těla, především hlavy je hezky ukázané v kapitole: koně.  Stínování srsti zvířat (pes, slon, koala, klokan) najdete v kapitole:  Portréty zvířat. Zvláštní kapitolu tvoří: Karikatury zvířat (líbivé kreslené postavičky zvířátek, které jsou vhodné pro mladší výtvarníky) a fantazijní zvířata (draci, Pegas, tříhlavý pes, Fénix, Mínótaurus).

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *