Komiksový náčrtník

komiksový náčrtník

Komiksový náčrtník – Kurz pro tvůrce komiksů

Staňte se úspěšnými tvůrci komiksu pod vedením zkušeného komiksového výtvarníka Petra Kopla. Odhalí vám všechna tajemství tohoto specifického výtvarného odvětví. Od toho, jak vytvořit vlastního hrdinu, přes kreslení různých dalších postav, zvířat a prostředí, bublin, psaní textů, textové efekty, rozvržení panelů, barvení až po vytvoření kompletního komiksu včetně scénáře a to, jak jednat s vydavatelem a co vše si předtím připravit.

Komiksový náčrtník, jak už název napovídá, slouží k tomu, abyste do něj kreslili. Autor si pro vás připravil řadu úkolů, které budete průběžně vypracovávat a ihned procvičovat na volné listy speciálně uzpůsobené pro vaše kresby. Postupně si tak osvojíte všechny schopnosti potřebné pro úspěšné zvládnutí komiksové tvorby. Náčrtník je určený začátečníkům i profesionálům, mladým i starým, všem, co rádi kreslí, mají rádi komiks nebo tvorbu Petra Kopla.

Pokud si s vypracováním úkolů nebudete vědět rady, můžete si pomocí odkazu, který najdete uvnitř knihy, stáhnout ukázky toho, jak úkoly vypracoval sám autor.

 

Recenze

Využíváte ve škole techniku KOMIKSU, která je mezi staršími dětmi velmi oblíbená? Tak tuto knihu si určitě pořiďte do své knihovny! Kdybych před lety tuto knihu vlastnila, bylo by daleko jednodušší dětem vysvětlit, jak zobrazit jednotlivé panely, jaké mohou vypadat bubliny pro text, jak vyjádřit v kresleném komiksu různé emoce, zvuky a výkřiky, dynamiku i pohyb.

Ač nejsem příznivcem komiksu (nečtu jej, ani ho s předškolními dětmi nemám možnost realizovat), tak mám ráda knihy s různými technikami a postupy, které jsou čtivé, přehledné, popisují techniku od A do Z- a tahle kniha to maximálně splňuje.

Podrobněji o  knize:

Vše v knize je kreslené, psané srozumitelně a velmi čtivě. Levá strana knihy obsahuje vždy výklad s kresbou, popisem a úkolem. Pravá strana  je prázdná pro vaši kresbu zadaného úkolu. Kniha nemá za úkol vás učit proporce, perspektivu, ba naopak-ukazuje, jak všechny tato pravidla porušovat, aby mohl obrázek vyprávět. Naučí vás, jak personifikovat neživé předměty, přírodní síly, zvířata. Petr Kopl to dělá tak, že těmto skutečnostem dá tvář, aby vždy vyjadřovala emoci. Obyčejné dveře pak jednou vypadají pohádkově, po druhé zuřivě; třetí vyjadřují, že se za nimi skrývá něco děsivého. Z obyčejného předmětu pak dokážete udělat předmět přívětivý, zlý, či tajemný.

Pro mě bylo největším přínosem zobrazování postavy, přesněji hlavy. Pozice jednotlivých prvků obličeje se mění při různých náklonech hlavy a zde je 20 ukázek, jak se mění jejich postavení. Nevíte jak jednoduše vyjádřit emoce jako strach, zlost, znechucení, překvapení, škodolibost, zoufalství, stud apod.? V této knížce to najdete. Dále zde zjistíte:

  • jak zobrazit člověka od 1 roku do stáří (autor přesně sděluje slovy i kresbou, co dělá člověka staršího, jak se mění proporce),
  • podrobně zpracované kresby ruky, nohou s v různých pozicích,
  • řeč těla jako vyjádření pocitů,
  • jak na základě vzhledu vyjádřit pozitivního a negativního hrdinu,
  • personifikace zvířat (pes, vrabčák, kůň), věcí (dveře, zbraně),
  • zobrazení postav (děti, padouch, vědec, čarodějnice, bandité, superhrdina).

Druhá část knihy pojednává o tvorbě komiksu – o panelech (jak je řadit na stránce, jejich tvar); bublinách (dialogové, myšlenkové, speciální), písmu, zvucích, konstrukci příběhu (osnova, dějové pásmo), dynamice, pohybu, psaní scénáře, barvě kreseb. Pro každý prvek i ve druhé části je pravá strana knihy prázdná, kde máte možnost si nový poznatek prakticky vyzkoušet.

Myslím, že délka mé recenze jasně vypovídá o tom, že mě osobně kniha velmi zaujala a jsem moc ráda, že ji mohu mít ve své knihovně.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *