Jak děti přicházejí na svět

Jak děti přicházejí na svět

Jak děti přicházejí na svět obsahuje odpovědi na první otázky dítěte (nejen o sexu) a to moderně, pravdivě, jednoduše a s láskou.

Publikace pomůže k tomu, aby děti vnímaly láskou naplněný vztah dvou dospělých lidí a akt zrození dítěte jako přirozenou součást lidského života.

Publikace Jak děti přicházejí na svět vznikla na základě skutečných hovorů matky s dětmi ve věku 2-5 let.

Sexuální výchova, u které se žádný rodič nebude stydět.  

Recenze

Víte, že tématu sexuální výchovy se věnuje pouze 15 % rodičů? Patříte mezi ně? Pokud ano – tleskám. Pokud ale patříte do zbývajících 85 %, kdy se tomuto tématu zatím vyhýbáte, ale zároveň byste chtěli být k dětem upřímní a nevymýšlet si báchorky, tak tato knížka pro vás bude SKVĚLOU POMŮCKOU.

Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let. Vše je napsáno tak přirozeně, na rovinu, ale zároveň citlivě, jednoduše, příjemně, že bych se ji skoro nebála předčítat jako příběh na dobrou noc.  Zpočátku jsem si říkala, zda toho neříká dětem až moc, ale po přečtení zjistíte, že se vlastně není čeho obávat.

Knížka je rozdělena do 10 kapitol dle témat/otázek, ale kdybyste byli pouze posluchači, nezaregistrovali byste, kdy byl přechod na kapitolu další. V knize převládá ilustrace, bez které by si děti většinou vůbec nedokázaly představit daný „jev“, takže je při četbě více než důležitá. Kresby jsou reálné, ale zároveň vhodné pro děti. Překvapí vás množství dětských otázek, na které se vždy dozvíte i pravdivé odpovědi. Pokud jste rodiči této věkové skupiny, budou vám mnohé otázky povědomé a není divu: kniha vznikla na základě rozhovorů maminky – autorky knihy se svým kdysi 5letým synem.

Kniha je po celou dobu psána jako dialog mezi synem a matkou, kdy syn pokládá zvídavé otázky a maminka mu na ně odpovídá. Děti se tak dozví, jak se dostaly do bříška, že na miminko musí být dva, seznámí se s různými buňkami v našem těle (svalové, nervové, kostní, pohlavní), na ilustracích uvidí rozdíl mezi mužem a ženou, dítětem a dospělým. Porozumí, jak se dostane spermie do maminčina bříška, jak a kam putuje vajíčko; jak děti v bříšku rostou, jí a dýchají; co by měla maminka jíst a nedělat v těhotenství; co cítí, když má miminko ještě v bříšku; jakými způsoby se miminko dostane ven z bříška i to, že o pohlaví rozhoduje tatínkova spermie. Možná i vy se přiučíte o dvojvaječných dvojčatech, o dětech ze zkumavky a adopci. A na závěr děti čeká stručné obeznámení, že porodem vše začíná – péče o miminko, jeho postupný pohybový vývoj až jaké radosti i starosti přináší výchova dětí až do dospělosti.

Po obsahové stránce splnila knížka maximálně má očekávání. Vlastně jsem v ní našla i to, co jsem nečekala. Možná už podobná kniha na trhu existuje, tu jsem ale neměla možnost prostudovat a tím pádem porovnat s touto. Nicméně další obdobnou do své knihovny hledat nepotřebuju, protože autorčina forma výkladu se mi natolik líbí, že ji takto moc ráda bez ostychu převyprávím i svým dětem. Moje 3letá dcera mi ještě otázky na toto téma nepokládá, ale každý den si se zájmem prohlíží některé ilustrace, které jsem jí zjednodušenější formou objasnila. I tímto způsobem lze prvotně začít seznamovat ty nejmenší se sexuální výchovou.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *