Vycpané ryby z textilu

  • Výtvarný záměr: ztvárnění ryb pomocí neobvyklého materiálu
  • Výtvarná technika (postup): soft-art (= měkké umění)
  • Pomůcky:  rukavice (prstové, i palcové), knoflíky, vata na vycpání, gumičky, velký modrý podkladový papír
 

Motivace a hra

V týdenním plánu, kdy se zabýváme vodou a rybami, povětšinou ryby pouze kreslíme či malujeme. Dnes si ale vytvoříme trochu neobvyklou rybu z naší rukavice, kterou si vycpeme vatou.  Ryby budou mít pouze dočasný charakter, abychom rukavice opět mohli použít na vycházku ven. A protože toto téma většinou probíráme v období podzimu a zimy, tak většina dětí již rukavičky do školky nosí.

Realizace výtvarné činnosti

Každý si vezme 1 svou rukavici, pomocí gumičky uváže část na 4 prsty, zbytek rukavice vyplní vatou a konec zaváže gumičkou, čímž se nám vytvoří pusa ryby. Kdo by chtěl, může oko pro ryby přišít, my jsme však ryby nainstalovali na modrý papír a oko z knoflíku jen položili.

Závěr

Pozorujeme, jak se naše rukavice dokázaly proměnit, jaký druh rukavice (prstové, či palcové), dokáží lépe zachytit tvar rybího těla, jaký dekor nám připomíná spíše rybu našich vod, který naopak rybu akvarijní. Dokážeme mezi našimi vytvořenými rybkami objevit nějakou známou, kterou dokážeme pojmenovat? Pokud ne, jaké jméno bychom přiřadili své nové vytvořené rybce?

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

1 názor na “Vycpané ryby z textilu”

  1. Pingback: Voda a ryby | Výtvarná výchova

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *