Krajkové listy

  • Výtvarný záměr: zajímavě dekorovat skutečný list dle své fantazie
  • Výtvarná technika/postup: kresba fixou na přírodniny, zentangle
  • Pomůcky: podzimní barevné listy, bílý popisovač (např. Decor Pen od Koh-i-nooru)

Motivace a hra

  • Vycházka: Sběr barevného listí
  • Třídění listů podle druhu (jejich pojmenování, přiřazování skutečných listů k obrázkům) a barev (žluté, žlutozelené, oranžové, červené, hnědé. Které jsou nejčervenější/ nejsvětlejší/nejtmavší?)

 

Realizace výtvarné činnosti

Pokud listy nasbíráme 1-2 dny před aktivitou, vložíme je do knih, aby nám zůstaly do tvoření ploché. Pro kresbu můžete zvolit libovolný bílý popisovač, který máte k dispozici. Před aktivitou ale zkuste, zda opravdu na přírodniny dobře kreslí (a nepřestane psát během několika tahů). Je vhodné vybírat z popisovačů určených k dekorování různých materiálů (kov, dřevo, plast). Dobrou zkušenost mám s popisovačem Dekor Pen (cena do 30 Kč), kterým děti zdobily tyto listy. Pro inspiraci o rozmanitosti vzorů můžeme sáhnout po kresbách zentangle, které objevíte v omalovánkách pro dospělé. Obsahují jednoduché vzory – čárky, vlnovky, kolečka.

Činnost realizujeme při ranních či odpoledních spontánních hrách, kdy si děti dle vlastního zájmu mohou ozdobit libovolné množství listů.

Závěr

Listy dáváme autorům ihned domů. Na nástěnkách je nevystavujeme z důvodu, že se rychle zkroutí a uschnou.  Pro trvalejší uchování artefaktu je možné krajkové listy zalaminovat, ale i přesto ztratí za krátkou dobu svou podzimní barevnost.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

1 názor na “Krajkové listy”

  1. Pingback: Plody podzimu | Výtvarná výchova

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *