Krajkové listy

  • Výtvarný záměr: zajímavě dekorovat skutečný list dle své fantazie
  • Výtvarná technika/postup: kresba fixou na přírodniny, zentangle
  • Pomůcky: podzimní barevné listy, bílý popisovač (např. Decor Pen od Koh-i-nooru)
 

Motivace a hra

  • Vycházka: Sběr barevného listí
  • Třídění listů podle druhu (jejich pojmenování, přiřazování skutečných listů k obrázkům) a barev (žluté, žlutozelené, oranžové, červené, hnědé. Které jsou nejčervenější/ nejsvětlejší/nejtmavší?)

Realizace výtvarné činnosti

Pokud listy nasbíráme 1-2 dny před aktivitou, vložíme je do knih, aby nám zůstaly do tvoření ploché. Pro kresbu můžete zvolit libovolný bílý popisovač, který máte k dispozici. Před aktivitou ale zkuste, zda opravdu na přírodniny dobře kreslí (a nepřestane psát během několika tahů). Je vhodné vybírat z popisovačů určených k dekorování různých materiálů (kov, dřevo, plast). Dobrou zkušenost mám s popisovačem Dekor Pen (cena do 30 Kč), kterým děti zdobily tyto listy. Pro inspiraci o rozmanitosti vzorů můžeme sáhnout po kresbách zentangle, které objevíte v omalovánkách pro dospělé. Obsahují jednoduché vzory – čárky, vlnovky, kolečka.

Krajkové listy

Činnost realizujeme při ranních či odpoledních spontánních hrách, kdy si děti dle vlastního zájmu mohou ozdobit libovolné množství listů.

Závěr

Listy dáváme autorům ihned domů. Na nástěnkách je nevystavujeme z důvodu, že se rychle zkroutí a uschnou.  Pro trvalejší uchování artefaktu je možné krajkové listy zalaminovat, ale i přesto ztratí za krátkou dobu svou podzimní barevnost.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

1 názor na “Krajkové listy”

  1. Pingback: Plody podzimu | Výtvarná výchova

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *