Alkoholové inkousty

Alkoholové inkousty

Alkoholové inkousty – Rozvíjejte barvy vaší představivosti

Odhalte kouzlo! Vstupte do barevného, duhového světa zářivých alkoholových inkoustů. Proměnlivé, všestranné, cenově dostupné a divoce barevné – alkoholové inkousty jsou jedním z nejnovějších médií, která zasáhla výtvarnou komunitu.

Tento průvodce vás pomocí přehledných návodů krok za krokem seznámí s řadou technik a nástrojů, díky kterým vytvoříte fascinující díla. Seznámíte se s druhy alkoholových inkoustů. Naučíte se, jak pracovat na rozmanitých podkladech včetně papíru, skla, kovu, textilie a plastu. Jako inspirace vám poslouží díla různých autorů, kteří propadli kouzlu alkoholových inkoustů.

Alkoholové inkousty jsou skvělé pro všechny úrovně, od tvořivých začátečníků po profesionální umělce. Práce s nimi je jednoduchá a vždy vznikne něco úžasného, ať už je to konkrétní dílo, abstraktní malba nebo perfektní podklad pro další tvorbu. 

 

Recenze

Alkoholové nebo-li také lihové inkousty jsou barevné, fascinující, nepředvídatelné barvy k dostání ve výtvarných potřebách nebo na internetu. Jedná se o nové umělecké medium, s kterým lze malovat na látku, sklo, plast,  plexisklo, kov, hladký papír (Yupo). Inkousty jsou tekuté, zářivé a vysoce interaktivní. Mohou se používat nezředěné i zředěné pro efekt lavírování; lze s nimi kreslit, malovat, nechat je stékat, kapat, nebo s nimi tisknout. Je možné je kombinovat s dalšími produkty jako akrylovým gelovým mediem, akrylovým lakem, térovým gelem, bílým lepidlem, které vytvoří speciální efekty.

Alkoholové inkousty vyrábí řada výrobců a to v poměrně široké barevné škále. Pro tvoření je možné využít i ředidlo pro zesvětlení odstínů, různé popisovače, štětce, špachtle, houbičky, brčka, kartáček na zuby, plsť atd.

Kniha je protkána mnoha citáty od různých známých/méně známých umělců, fotografiemi s postupem každé techniky, nechybí ani potřebné materiály pro každou kapitolu.

Kniha Vás seznámí v úvodu s technikami: tvorbou textur obtiskem plsti, lepidlem, desinfekčním gelem, rozfoukáváním inkoustu, inkoustovými kaňkami, stékáním a kapáním inkoustu, malováním pěnovou gumou, kreditní kartou, cákáním kartáčkem. V kapitole se zvláštními efekty najdete textury tvořené voskovým papírem, prací se šablonami, s maskovací kapalinou, texturami tvořené pytlem na odpadky atd. Další kapitoly neseznamují již s novými technikami, ale s konkrétními tématy, za to autorka pracuje na různých podkladech (kovu, textilii,skle, keramické dlaždičce).

Pro mě jako výtvarnici obohacující kniha. Když už si člověk myslí, že zná skoro všechny materiály a techniky, objeví se kniha, která přináší nové medium, o kterém ani nevíte, že na trhu existuje. Navíc s rozsáhlým seznamem velmi efektivních technik. Plus shledávám i v tom, že tyto inkousty mají využití nejenom na papíře, ale na většině dalších podkladech.

5/5 (3)

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *