Cvičení mentální kondice

Cvičení mentální kondice

Cvičení mentální kondice – 365 úkolů na celý rok

Víte, že kromě tělesných rozcviček existují i ty mentální? Tato kniha vám jich nabízí přesně 365, aby ani jediný den nezůstal němý. Můžete je řešit postupně, ale na druhé straně není nutné omezovat se na jediné cvičení denně. Různé typy úkolů jsou záměrně promíchány, někdy vyžadují chvíli zkoušení a hledání. Kniha je určena pro všechny, kdo rádi luští, pracují na své mentální kondici a flexibilitě, kdo rádi přemýšlejí a hrají si s písmeny, slovy a jazykem.

 

Recenze

Cvičebnice, která vyšla na počátku roku 2019 je určena pro všechny, kteří rádi luští, přemýšlejí a hrají si s písmeny, slovy a jazykem.  Není přesně vymezeno, pro jakou věkovou skupinou je kniha určena, ale nejspíše bude nejvíce vyhledávána jedinci od dospělosti po stáří.  Kniha obsahuje 365 cvičení, tedy mentální rozcvičku na každý den v roce. Pokud by vám ale jedno cvičení denně nestačilo, můžete zvládnout celou knihu třeba za jediný měsíc.

Abyste udržovali pozornost, cvičení jsou schválně uspořádána tak, aby se střídaly různé typy úkolů.  Jedná se o knihu ve formátu A5 v černobílém provedení, kdy na každé straně najdeme 3 až 4 cvičení, takže je patrné, že cvičení nejsou nikterak rozsáhlá. V knize určitě nehledejte osmisměrky, sudoku, křížovky. Typy cvičení se v knize stále opakují, mezi ně patří například:

 • napište co nejvíc slov (ptáků, rostlin, vodních toků…) začínající na písmeno P
 • přesmyčky
 • určete slovo, které se k ostatním nehodí (zašifrované v přesmyčkách)
 • doplňte 2 písmena na začátek a 2 písmena konec slova tak, abyste dostali smysluplné slovo
 • doplňte doprostřed tabulky slovo složené z 3. písmen tak, aby se hodilo do všech uvedených slov
 • vytvořte co nejvíce slov z písmen obsažených ve slově: DOKUMENT
 • škrtněte jedno písmeno ve slově tak, abyste dostali zvíře
 • vyhledej ve skrývačkách příjmení, české řeky…
 • doplň samohlásky/souhlásky do citátu, slov
 • seřaď slova podle abecedy (většinou křestní jména začínající na stejné písmeno)
 • změň jedno písmeno v daných slovech, aby vzniklo křestní jméno
 • spoj písmena ve správném pořadí, aby vznikla pohádková postava

Na konci knihy nechybí řešení pro všechna cvičení v knize. Po několika cvičeních budete vědět, jak s různorodými cvičeními pracovat a skoro by se dalo říct, že na tom asi nebude nic těžkého.  Nenechte se mýlit. Jak na řešení zjistíte opravdu rychle, ale potrápí vás přemýšlení. Budete mít totiž za úkol vypsat, vyhledat v přesmyčkách/skrývačkách  české řeky, města, státy světa, zvířata, motýly, ptáky, ryby, hmyz, rostliny, stromy, křestní jména, pohádkové postavy a to už dá trochu zabrat si rozpomenout na názvy.

Pokud jste pedagogové, můžete dětem ve školách dát občas z této knihy cvičení na mentální rozehřátí. Vzhledem k tomu, že jsou děti plné vědomostí, neměla by jim cvičení dělat sebemenší problém.  Kdo už je déle ze školy, kniha ho možná občas donutí otevřít nějakou encyklopedii, mapu, aby si zopakoval názvy měst, států, zvířat i rostlin. Za mě kniha svůj cíl splňuje.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *