Powertex

powertex

Powertex – Vytvořte si unikátní sošky, dekorace a dárky

Powertex je revoluční výrobek založený na vodní bázi, netoxický, šetrný k přírodě a vhodný i pro děti. Představuje textilní tužidlo, které existuje v mnoha barvách, dá se kombinovat s mnoha barevnými pigmenty a je použitelné na všechny savé materiály. Pro tvorbu s Powertexem využijete různé odstřižky, kousky polystyrenu, dřeva, drátky a další všemožné zbytky a věci na vyhození, kterým tak vdechnete nový život. Ne jen tak pro nic za nic se tvorbě s Powertexem říká „technika recyklační“.

Autorka Hana Hořáková vám ve svých návodech v knize Powertex: Vytvořte si unikátní sošky, dekorace a dárky ukazuje široké využití tohoto textilního tužidla. Za jeden den si můžete vytvořit překrásnou, téměř profesionální sochu, oživíte staré rámy, vytvarujete si jednoduchou ozdobnou misku z krajek, vytvoříte si svícen z papírové role nebo svíčkové hodiny, naučíte se vytvarovat postavu nebo třeba objevíte konzervační schopnosti Powertexu.

Důležitou součástí knihy jsou příběhy, které psal sám život. Ke každému výrobku se váže nějaká historka nebo myšlenka, o kterou se s vámi autorka chce podělit a předat vám tak jisté ponaučení, téma pro zamyšlení nebo jen tak pro pobavení.

 

Recenze

Kniha mě zaujala svým názvem: Powertex, kdy mě velmi zajímalo, co se pod tímto termínem skrývá a zda je možné ho využít nejen pro výzdobu domácnosti, ale i při tvoření s dětmi.

Tužidlo Powertex je průhledná tekutina. Každý předmět, který do něj ponoříte, vytvrdne, ale nezmění svou barevnost. Pokud chcete odstín předmětu změnit, nejlepší je koupit základní barvy, jejich mícháním docílit různých odstínů a nebo do tužidla přidat akrylové barvy. Existuje celá řada doplňkových produktů pro Powertex, díky nimž můžete tvořit plastické malby a sochařské objekty, přenášet fotografie na plátno, tkaninu, dřevo i hlínu.

Líbí se mi seznam pomůcek, kdy autorka objasňuje, k čemu jsou při tvorbě potřebné (drát-na kostry postav, alobal-na obalování základní kostry, papírovina-na nahrazení starých hadrů, bavlněná vláknina-na dotvoření detailů, napodobení vlasů atd.)

Celkem kniha obsahuje rozličných 28 výrobků. Já osobně moc nejsem příznivcem drobných sošek, neboť pro mě představují pouze lapače prachu, ale kdo má oblibu v drobných postavách  lidí i zvířat sloužící jako svícen, lampičky a nebo pouze jako dekorace (slon, mořská panna, vážka), autorka krok za krokem popisuje jejich výrobu. Mě nejvíce zaujala výroba rámu z textilu, misek z deček, rodokmenu (drátěný objekt ve tvaru stromu s plastickými postavami, kdy na větve stromu zatočených do spirál jdou zasouvat rodinné fotografie) a přenos fotografie na dřevo. Co mě překvapilo je konzervace potravin, díky čemuž vznikne zajímavá dekorace. Autorka ukazuje konzervaci hub a vytvoření boty z bochníku chleba. Dále v knize najdete výrobu polystyrénového rámu, stolních her, leporela,  kasičky na peníze, svíčkových hodin atd.

Kniha najde uplatnění především pro dospělé, kteří si chtějí vyzdobit interiér něčím osobitým bez velkých nákladů na pomůcky. Líbí se mi, že k výrobě dekorace jsou využívány odpadové materiály, které nekončí v koši, ale Powertex jim vdechne nový život a vytvoří z nich něco originálního i užitečného.

Žádné výsledky hodnocení

Ohodnoť příspěvek

Sdílet příspěvek

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *